İplik Çeşitleri

 

 Ring iplikleri, iplik eksenine göre düzgün bir şekilde yerleşmiş liflerden oluşmaktadır. Üretim esnasında lif kontrolünün iyi olması sayesinde, lifler iplik eksenine göre helisel bir formda ve birbirlerine paraleldirler. Ring ipliğinin bu düzenli yapısı, lif sürtünme yüzeyinin artmasına ve dolayısıyla iplik mukavemetinin yükselmesine neden olmaktadır. Yüksek mukavemete sahip ring ipliklerinin kopma uzamaları düşüktür.

 

Open-end iplikleri

Open end ipliği, üretim yönteminden dolayı iplik yapısındaki elyaflar belirli bir düzensizlik göstermektedir. Yüksek bükümlü türlerde aşınmaya karşı direnç büyük olup, ring ipliğe göre % 5-7 daha yüksek bir sürtünme dayanıklılığına sahiptir.

Open end ipliği hacimlidir ve emiciliği yüksektir. Emicilik özelliğinin iyi olması, parlak tonların ve baskı desenlerinin elde edilmesini sağlar. Ayrıca örtme gücü, ısı tutumu, hava geçirgenliği gibi özellikleri de ring ipliklerine oranla daha iyidir. Uniform düzgünlükte pürüzsüz yüzeyli ve az tüylü iplikler elde edilir.

Open end ipliklerinin elastikiyeti fazladır. Bükümün özelliğinden dolayı open end ipliklerinin dış kısmındaki iyi yönlenmemiş elyaflar daha fazladır. İplik çekildiğinde bu elyaflar oryente olarak uzamayı artırır.

Tüm bu olumlu özellikleri yanında, dayanıklılığı ring ipliğine göre %15-20 daha düşüktür. 
       

HIZLI İLETİŞİMNETSA Otel Tekstil
Alaşar Caddesi Adil Sokak No: 2/2 ALAŞAR Osmangazi - BURSA
Tel : +90 224 261 61 35
Fax : +90 224 261 50 49
E-mail : otel@netsatekstil.com

    İSTATİSTİKLER


 Bugün : 102
 Dün : 168
 Bu Ay : 2191
 Geçen Ay : 7978
 Bu Yıl : 2317701
 Toplam : 2,642,375

    E-KATALOG


Firmamızın Elektronik Ortamda Hazırlanan Katalogunu Burdan İndiriniz.

    DİĞER KURULUŞLARIMIZ


Copyright 2011 Netsa Tekstil Tavsiye Edilen çözünürlük 1280x1024'tür

Tasarım ve Programlama
AVG Reklamcılık / A.Aziz TEMEL